Kokořínské cyklostránky
velokokorin.info

..:: Trasy v okolí Harasova ::..


Zvětšit mapu
1. Jako první trasu v okolí Harasova bych uvedl žlutou turistickou značku. Tato cesta stoupá lesem do obce Bosyně, kde ústí na silnici nedaleko Vysoké. Až na silnici měří asi 3 km, ale místy je dost do kopce.

2. Kousek za Harasovem po žluté odbočuje cesta doprava. Po několika stech metrech je křižovatka několika cest. Postupně je popíši, jako první nás bude zajímat cesta, která stoupá mírně vlevo do lesa. Dovede nás asi po dvou kilometrech stoupání na silnici u Janovy vsi. Těsně před výjezdem z lesa na pole si po levé straně můžete všimnout zbytků starého hřbitova.

3. Stezka stoupající dost prudce rovně nás dovede na rozcestí, kde se dáme doleva. Po výjezdu z lesa přejedeme louku a mezi staveními vyjedeme v Janově vsi. Pokračujeme-li rovně přes silnici dolů lesem sjedeme do Truskavenského dolu.

4. Když odbočíme prudce doleva dostaneme se sice delším, ale pohodlnějším způsobem nad Harasov. Dále můžeme pokračovat cestou po vrstevnici do chatové osady Harakoko, kterou jsem zmiňoval v popisu červené značky.

5. Asi v polovině rybníka odbočuje ze silnice vzhůru lesní cesta. Ještě ve stoupání se musí uhnout asi po půl kilometru vlevo na nenápadnou cestičku. Tuto cestu jsem sice vyznačil, ale vzhledem k jejímu stavu ji nedoporučuji, když tak pouze v zimě. Kolo se musí často přenášet přes spadlé stromy a místy jsou tak husté ostružiny, že na konci cesty vypadáte jako byste prošli bojem. Měří zhruba tři kilometry a vyjedete asi o půl kilometru dále za hájovnou zpět na červenou u silnice. Za tu námahu a šrámy to nestojí.

návrh a výroba: Zdeněk Šeba © 2003